English Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch Finnish French German Greek Hebrew Hindi Hungarian Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian

Што е Tarutao ™

На Tarutao ™ третман лек, со потекло од античките Тајланд, ти дава 100 проценти контрола за да се спречи предвремената ејакулација постојано!

На само оригинални
од 1996 година

Стоп Предвремена

ЕјакулацијатаТрајно!

 

Постојат многу апчиња на располагање.

И капки, спрејови, cremes и гелови, па дури и "посебни пенисот прстените". Сите over-the-counter лекови да содржи само хомеопатски дози на витамин, кофеин или трева супстанции (FDA).

"Покрај производство на одредени плацебо ефект ниту еден од тие лекови
ќе ви помогне - едноставно затоа што тие не можат да помогнат.
"

  • Заборавете на сите лекови!
  • Заборавете на скапите и срамно терапија сесии!
  • Заборавете на трошење пари за нешто вашето тело може да го направи ЗА БЕСПЛАТНО!


Tarutao ™ не е дрога!

На лесно да се научат природен лек за третман на предвремена ејакулација и ерекција слабост веќе не е тајна на античките Тајланд: Прочитајте го ... практикува она што го проповеда и ... да се вратам во контрола ... постојано!

 

30 минути, 45 минути дури и 60 минути ...

... на водење на фирма ерекција без ејакулација? На мисли и фантазии може да биде бескраен; на радости и награди се твои за преземање ...

Бидете сигурни дека во рок од една недела ќе ги видиш резултатите!

Бидете среќни што ќе може да ја спречи предвремената ејакулација постојано!

Бидат задоволни да знаете дека можете да го направите тоа на природен начин.

   • Тоа навистина функционира!
   • Тоа е многу подобро од дрога!
   • Секој може да го учат на 17 или дури и на 77!

 
Тоа се 10 минути дневно да се обучуваат. Успехот е твое во првата недела. Откако ќе го знам тоа - никогаш нема да го заборавам - тоа е доживотно вештина!

Зошто како едноставен, не важничене третман?

Марка адвокат неодамна изјави:

"Аптеката индустрија не е заинтересирана за такви истражувања и едноставност. Тие бараат и да добијат милијарди долари годишно од производство на синтетички и мулти-обоени апчиња ..."

Прочитајте Tarutao ™ и ги научат тајните на овие древни Тајланѓани и како да ги реши сексуалните инхибиции и да се постигне врв сексуална потенцијал постојано!

И можете да го направите во само неколку дена и без какви било трошоци, без апчиња:

Your body does it free!


Дали тоа ветување премногу премногу лесно?

Недокажани лекови се често промовиран како лек-копирни машини од спречување на стареењето на лекување импотенција дури и зголемување на пенисот.

Tarutao ™ не може да зголемиш вашиот пенис (освен за операции, не постојат никакви законски лек за тоа и онака). Ние не може и нема да ветувам ништо надвор лекување предвремена ејакулација.

"Многу производи како супозитории, пенисот гелови, капки и таблети се многу ветувачки. Сепак, не само што се тие незгодно да се користи, но тие секогаш се чини дека се бара во повеќето несоодветни и страсна време на секс. И што е уште полошо ги испорача лажни надежи."

Тestimonial:

"Мислев дека сум заглавен и осудени на живот на сексуална несоодветност и осаменоста. Зошто не ги 500 долари? Јас би со задоволство помина оваа исто така! Лево во масти, алчен и испотени раце на големите фармацевтски конгломерати, би имало никаква надеж за жал и несреќни многу како мене."Џорџ П., возраст 48


Дали препораки нашиот единствен доказ тоа функционира?

Недокажани лекови обично се одобрени од "задоволни клиенти."

Тестамент страница не е рекламирање трик или трик. Овие пораки се вистински и неиздаден! Сите лица се согласија да имаат повратни информации објавени на оваа страница. Прочитај повеќе ...


Научниот Доказ:

Ние, исто така, работи повеќе од 1.800 клинички тестови од кои 87 проценти биле успешни. Повторно, нашите конкуренти Ветување 100 проценти успех и непосреден резултати ... но само мал број на медицински третмани произведуваат непосредна корист за хронични заболувања. И дури и докажани терапии не секогаш може да гарантира подобро здравје

Што не ќе работи за предвремена ејакулација третман:

   • Виагра ® - Верувале или не!
    Додека Виагра ® ќе ви помогне да добиете поцврста ерекција не може да се избегне доаѓање предвреме!
   • долгорочни психоанализата;
   • користење на креми или спрејови кои вцепенен на пенисот;
   • добивање на алкохол или користење на смирување;
   • користејќи еден или повеќе кондоми (ништо против кондоми, кои се корисни за да се спречи СПБ, се разбира);
   • концентрирајќи се на нешто друго од секс, додека има секс;
   • чести мастурбација;
   • тестостерон инјекции.

Прочитајте Tarutao ™ до дознаете како можете да откријат бесконечна задоволства на секс кој е ослободен од непријатности и срам на ерекцијата проблеми и предвремена ејакулација. Веќе не мора да се чувствувате отуѓен и лишен од радостите на зголемена сексуални искуства.


СпоредетеНа методи на лекување се:

Многу методи се развиени во текот на годините да се третираат проблемот на прерана ејакулација и ерекција слабост. Подолу се наведени некои од овие легитимни и неконвенционални методи проследено со објаснување на Tarutao ™ метод:


На Стискаш Метод:

Целта на овој метод е да се научи човекот да стане свесен за чувствата што води до оргазам, а потоа да се контролира и ќе го одложи неговиот оргазам на своите. Стискаш метод техника започнува со мануелна стимулација на пенисот, напредува во однос неподвижен, а потоа да се движат секс со обата партнери. Оваа техника, создадени од Мастерс и Џонсон, бара партнер стимулира пенисот на мажот додека тој е блиску до ејакулација. Кога човек е за да ејакулираат, партнерот стиска веднаш под главата на пенисот доволно силно да го натера да делумно ја изгуби ерекцијата.

Мастерс и Џонсон објави дека 76 отсто од двојките што научил и се користи овие техники имале успех лекување на предвремена ејакулација.

Во недостаток на овој метод е едноставно на фактот дека вашиот партнер треба да соработуваат, што во некои случаи може да биде проблем. Исто така недостатоци на овој метод е тоа што вие секогаш ќе бидете расеан "да го фати вистинскиот момент".

Забелешка: Ова не е случај со Tarutao ™. Не постои физички прекин и на тој начин нема емотивна прекин задолжителни!


На Биотерапијата терапија:

Биотерапијата третман охрабрува машки да го контролира својот телесни функции, така што тој може да стане свесен за мускулите кои го контролираат ејакулацијата, а потоа ги релаксираат.

Оваа терапија ужива мешан успех бидејќи иако многу мажи биле во можност да се постигне контрола и одложување ејакулација по употреба на пропишаните ректален приклучок и дома настава монитор, беа многу машки пациенти сакаат да се стимулира со нешто во ректумот. Тоа не треба да дојде како било изненадување!


На Терапија со лекови:

Една неодамнешна терапија која е пријавена во урологија науката да се биде успешен е терапијата со лекови. Тоа се покажа во студии кои ниски дози на антидепресиви како што се Anafronil, прозак и Zoloft имаат продолжен ејакулација од 5 до 10 минути, сепак, со несакани ефекти, кои се штетни за црниот дроб и други телесни функции:

ФДА не ја одобри овој лек за третман на предвремена ејакулација и импотенција! Ние навистина не советува употреба на такви лекови!

Па, мислам од друга гледна точка: Вијагра ® и сите други видови на дрога станува зависност во многу непожелен начин: се додека имате вашиот дрога со вас, се чини дека е во ред. Сепак, замислете "една ноќ" или било која ситуација каде што не имаш дрога право на дофат на раката. Сигурно ќе изгуби - тоа е програмиран во вашиот ум дека само може да има ерекција со вашиот специјален дрога.


На Советување Метод:

Друга причина за предвремена ејакулација и импотенција се брачниот и односот прашања. Ваквите прашања можат да се дискутира со лиценцирани секс терапевти и / или брак советници во редовно закажана и скапи терапија сесии.

Сепак, ова докажува дека е доста скапо и често засрамувачки начин да дознаете што ќе прочитате подолу:


На Tarutao ™ Метод:

Античка природен третман лек се најде во Тајланд - научно и докажана - работи во три едноставни чекори:

   • ве учи за вашето тело и ум (ви дава потребните информации за тоа како вашиот ум е контрола на ерекција и ејакулација процес);
   • возови вас преку едноставен, разбирлив лекции (секој не подолго од 10 минути на ден);
   • ќе ги носи на успех (на радост "Јас сум го направил, можам да го направи тоа повторно" е исклучително важно никогаш нема да заборавам Tarutao ™ и никогаш нема да треба да го прочитате повторно -. тоа е доживотно вештина)

На Tarutao ™ обука метод покажува сите луѓе како да се задржи ерекцијата и контрола на ејакулацијата процес. Првичните резултати ќе се појави по една недела! Често порано. Брошурата содржи лесен чекор-по-чекор инструкции за секоја лекција. Наскоро ќе се чувствувате освежен и посигурни со себе. Освен ако не, како и многу други луѓе таму, сакате да се пополни банкарски сметки Pfizer, тогаш не одам да си купам Виагра ®.

И предвремена ејакулација и ерекција слабост не знаат границите и споделување на некои многу заеднички карактеристики. Тие ...

   • Кај мажите на секоја возраст, 17-77;
   • Не знаат за државјанство;
   • Не им е грижа што вашата работа или професија е;
   • Предизвика голем страв и вознемиреност во многу мажи и жени;
   • Може да предизвика губење на самодоверба, траума, срам и многу единствено мажи често ќе се откажат од датира поради историјата на изгубените односи.


Тоа не е отсуство на сексуална моќ!

Повеќе од веројатно ќе имаат повеќе сексуална моќ отколку што некогаш сте размислувале како тебе.

Монтажа слабост и предвремена ејакулација се кодирани пораки од вашето тело што треба да се дешифрира и да се разбереме.

Импотенцијата не е срамота да се носи, но знак на вашето тело да започне менување на работите.

Ако некој е во состојба да читаат оние знаци и да се разбере како да ги протолкува - пенисот не треба да ја играат улогата на зборови волшебник. И Tarutao помага да ги прочитате овие знаци:

Постои во главните нема импотентен маж! Има, меѓутоа, луѓе кои не го разбираат сигнали нивното тело е.

Нашите студии покажуваат дека ерекција нарушувања се ретко предизвикани од органски фактори. Покрај тоа, се верува дека психички и ментални околности се одговорни за намалување или спречување на ерекција способности. Некои од овие се:

   • работа под притисок и стрес;
   • замор, депресија;
   • партнерство проблеми;
   • страв да не успее повторно.

Умот одбива да соработува со желби и саботажи било намери и напори да уживаат во активностите. Умот остава човекот чувство дека тој е апсолутно немоќни и беспомошни.

На Tarutao ™ програма за обука е лесно прилагодлив програма која може да се оствари на свој темпо и со или без вашиот партнер. Вашето тело е Бесплатно!

По завршувањето на курсот Tarutao, исто така, ќе најдете дека се повеќе во леснотијата со вашето тело, а со тоа повеќе во склад со своите природни движења - вклучувајќи го и вашиот ерекција.

Бидете сигурни дека во рок од една недела ќе ги видиш резултатите!

Бидете среќни дека се способни да одржат ерекција повеќе и да уживате во поголема контрола врз ејакулацијата процес!

Бидат задоволни дека сте учење да го направите тоа на природен начин, и се прави звук и исплатлива инвестиција во вашата иднина.


30
минути, 45 минути дури и 60 минути ...

... на одржување на ерекција без ејакулација? На мисли и фантазии може да биде бескраен; на радости и награди се твои за преземање ...

! "Знаете, јас се обидував што го името, јас се обидов - фенси, мулти-обоени апчиња и капсули, кои ми чини по ѓаволите богатство одредување на мојата локална аптека, сексуална терапија сесии, кои само прават да се чувствувам многу непријатно, па дури и она што тие го нарекуваат играчки кои купив од ексклузивни, од-of-the-начин бутици и исклучување на интернет. Јас сфатиле дека ништо не може да ми помогне.

Ситуацијата е безизлезна! Кога некој ни спомнува има тешко, сите би можел да направам е крстот моите нозе и се држи главата во песок како некои птици. Јас едноставно не сакаат да слушнат за било што! Бев тотално очајна до наидов на вашиот сајт. Сум ја завршија обуката и морам да кажам дека сум апсолутно нема проблеми со добивање на тоа и остануваат тешко за подолго време. Мојата девојка и сака да се движи назад со мене! "

Артур В., возраст 56

      • Тоа навистина функционира!
      • Тоа е многу подобро од дрога!
      • Секој може да го учат на 17 или дури и на 77!


Тоа се 10 минути дневно да се обучуваат. Успехот е твое во првата недела. Откако ќе го знам тоа - вие никогаш нема да го заборавам - тоа е доживотно вештина!

Нема повеќе страв од неуспех!
Без лекови - без операции!

Слободен!

Ние сме биле и си ја почеша нашите глави во текот на развојот на овој проект, бидејќи се појави неверојатно чудни за нас дека никој досега не излезе со идеја за лекување на сексуални дисфункции преку знаење. Таква едноставна, не важничене третман што не бара посебни апарати и серијата на терапевтски сесии. Но, заштитен знак адвокат неодамна изјави:

"Аптеката индустрија не е заинтересирана за такви истражувања и едноставност. Тие бараат и да добијат милијарди долари годишно од производство на синтетички и мулти-обоени апчиња и плаќаат високи суми во елаборат рекламни кампањи кои се насочени кон лековерни и доверчив потрошувачите. " 

 


 

Превземи The Original Tarutao ™ eBooklet Сега!

The eBooklet (28 pages, 11 illustrations, PDF-format) can be downloaded and printed within 1 minute directly from the payment confirmation page:

Ред сега!

Friday Special: 50% исклучување

... само 99,95 $ 49,95 $ за живот на сексуално исполнување!

Посебна стапка важи само до вечерва, на полноќ PST.


 


Ажурирање - Вести!

На Tarutao ™ издаваштво и авторските права се неодамна се стекна со PSP Меѓународниот здравствен издавачи, водечките образовни издавач на медицински прашања и за пациентите и здравствените работници.

By January 2017 there will be a new hard copy edition available in US bookstores and at Amazon.com in 12 major languages.
(ISBN: 0-8442-8524-2)